Кашу готувала, Андрійка годувала

Кашу варила, Андрейку кормила
Тіфлокоментар: малюк сидить у стільці для годування. Перед ним тарілка з кашею. Він перевернув ложку та ретельно розглядає, як каша сповзає із ложки назад у тарілку. Верхня губа та підборіддя малюка вимазані кашею.

Це ложка, це чашка,

Це гречана кашка.

Ложка в чашці побувала,

Кашки гречаної не стало.

(Із творчості Андрюшиних музичних іграшок)

Яким би чудовим не було мамине молоко, а його
готування та вживання універсальним його, привчати синочка до дорослої їжі. Бо Андрійкові пішов вже дев’ятий місяць.

Звичайно, із початком активного підгодовування, кількість прання значно збільшилася, оскільки фруктові та овочеві пюрешкі, а також оспівана в епіграфі гречана кашка, літають по кухні з різною швидкістю, різноманітними порціями, та й в самих непередбачуваних напрямках. Але тут, дякуючи технічному прогресу, з пральною машиною, яка подарувала сучасної мамі додатковий час і здоров’я на інші справи. Наприклад, на прибирання. Оскільки я лінива, прибирати люблю найменше, то довелося думати, як організувати Андрюшине годування із найменшими втратами.

Згадавши подібний досвід зі своїм молодшим братом, з яким в нас різниця у 13 років, я посадила Андрійка на коліна спиною до себе. Завдяки цьому, я своїми ліктями контролюю його ручки, які норовлять схопити ложку та й немов кашеметом, розвіяти її по всій кухні. Потім, лівою рукою торкаюся посуду, з якого набираю їжу, потім підборіддя Андрійка, щоб випадково не транспортувати кашу йому, ну скажімо, в вушко. Ну, а правою, власне, орудую ложкою.

Кашу готувала, Андрійка годувала

Тіфлокомментар: процес годування, малюк сидить в маматусі на колінах. Перед ними стіл, де стоїть баночка фруктового пюре для малюків. У мами в руках ложка, яку вона збирається відправити
малюкові до рота. Дитина стиснув губи, залишки пюре стікають у нього по підборіддю

Плюс подібного способу годування полягає в тому, що малюк не заважає мені своїми ручками, не вириває ложку, не перекидає посуд, не розмазує їду по всьому обличчю. Останнє замість нього із успіхом робить мама.

 А головний мінус, що дитина не бачить, коли я показую йому, як потрібно відкривати рот. Тому Андрійко розуміє, що йому треба прийняти наступну порцію їжі, або, побачивши ложку, що рухається йому на зустріч, та трохи нахилившись вперед, бере її сам. Або, через те, що мама постукує цією самою ложкою йому по губах.

Якщо ж у Андрійка немає настрою, вживати усякі там каші, або фруктові чи овочеві салати, то він задирає голову догори, посилено мотає нею, протестуюче кричить, і якщо мама зовсім нічого не хоче розуміти, може навіть заплакати. Іноді пісеньки із мультика про крокодила Гену, в маминому виконанні, або бітбоксинг, в татовому, також можуть посприяти прийняттю ще двох-трьох ложечок їжі. Але що вони розуміють ці батьки, аджеж немає у світі нічого кращого за мамине молоко.

Ще, можна було б підключити до процесу прийому їжі дзеркало, адже воно показало б Андрійкові, як мама відкриває рот, але з певних причин мені це незручно. По-перше, не годувати ж сина у коридорі або в ванній кімнаті, де в нас висять великі дзеркала. По-друге, компактне дзеркало на столі, де стоїть Андрюшина тарілка небезпечно, оскільки малюк під час їжі може штовхати стіл ногами, намагатися стягувати клейонку. Загалом, дзеркало, в нашому випадку, це не варіант.

Можу сказати, що син моєї подруги несперечливий в тому, що стосується їжі. Він не так активно махає руками та із задоволенням їсть запропоновані йому пюрешкі. Тому, вона годує його у стільці для годування, сидячи обличчям до обличчя. З Андрійчиним же прагненням пізнати навколишній світ під час прийому їжі я поки впоратися не можу, тому до цих пір роблю це вищеописаним способом

Яким чином я готую їжу для свого синочка? Також як багато сучасних мам. Каші промислового приготування розводжу з гарячою водою, довівши до потрібної консистенції. Допомагають мені у цій справі ось такі ложки та мірні чашечки.

Кашу готувала, Андрійка годувала

Тіфлокоментар: на фото набори мірних ложечок та чашок

Банан розминаю за допомогою преса для вареної картоплі. Яблучне пюре із попередньо очищених та запечених яблук – перебиваю блендером. Таким чином готую ї гарбузову кашу або пюре з інших овочів.

На жаль, повністю замінити хоча б одне годування мені, поки що, не вдалося. Ми навіть з чоловіком жартуємо, що Андрійко виірает дитяче Євробачення-2025 з піснею власного авторства «Mother’s milk».

Авторка: Світлана Стрельцова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *