У нашому будинку з’явився чудовий килим

У нашому будинку з'явився чудовий килим

Тіфлокоментар: малюк лежить на килимі та бавиться з іграшками

Наш сын ладошкою своею

По подлокотнику стучит,

То медленнее, то быстрее,

Настукивает он свой ритм.

А подлокотник интересный:

Тут деревянный, тут тряпичный,

За ним весь мир такой чудесный,

Непознанный Андрюшей лично.

Ось, ми і вступили на батьківську стежку побутових подарунків, тобто, коли підносять дитині те, що йому потрібно і важливо, на думку старших, а не те, що цікаво і радісно йому. Зовсім недавно такий презент ми придбали для свого сина.

Коли нас запитали, що ви подаруєте Андрюші до Нового року, ми без вагань відповіли: «Килим».

У нашому будинку з'явився чудовий килим

Тіфлокоментар: малюк спирається на підлокітник дивана, однією ручкою тримається за нього, а інший тягне до рота шматок рожевої тканини

Але, все ж втішає мою душу те, що з появою м’якого покриття на підлозі, життя Андрійка дійсно стала більш захоплюючий. Крім того, нарешті від нього відчепилися мама і перестала весь час притримувати за ногу або руку, як це буває на дивані, коли Андрійко підповзає до краю або підіймається на підлокітник.

Чудо килима, для мене, полягає в тому, що він м’який, але не з довгим ворсом, він покриває практично всю підлогу у кімнаті. Таким чином, Андрюша не ковзає по ньому та йому не холодно лежати на підлозі.

Коли після знайомства килима з Томом, нашим пилососом, ми перший раз опустили Андрійка на всі чотири кімнатних боку, малюк, не довго думаючи, з усією доступною для нього швидкістю заповз до тата під письмовий стіл, щоб обстежити незвичайні довгенькі шнурочки. А вони-то, виявляється, і різних кольорів, і довжини, і товщини, і як багато їх тут. Так ми визначили перший небезпечний пункт, який вимагає негайної оборони. Наступним пунктом стала розетка, потім вихід в коридор. Перші два небезпечних об’єкта ми, поки що, зміцнили диванними подушками, третій – виставив оборонну лінію із раніше передбаченого для цієї мети речі.

У нашому будинку з'явився чудовий килим

Тіфлокоментар: малюк виповзає з-під дивану, націлившись на іграшку (забавний жовтий півень)

Тепер, я годинами сиджу на підлозі, слухаю книгу, або балакаю по телефону, або граю з Андрійком, не хвилюючись, що він із килима куди-небудь впаде.

Тіфлокомментар: малюк лежить на килимі, торкаючись ручками різнобарвного зайця, поруч лежить той же жовтий півень. Погляд хлопчика спрямований вперед, на пошуки нових вражень

Правда, виявилося, що розважатися іграшками Андрюші менш цікаво, ніж, наприклад:

• обстежити татів стілець,

• підремонтувати свою коляску,

• здійснити рейд під диван,

• перевірити на що пробивається зуб якість меблевих ручок,

• таранити головою двері,

• перевернути ящик з іграшками,

• піднятися мамі на спину і т.д. і т.п.

Кожен день коло здійснюваних Андрійком дій все різноманітніше. Головна умова всіх цих маніпуляцій, щоб були глядачі, які в потрібний момент порадіють або здивуються Андрюшин винахідливості, допоможуть і підстрахують в особливо складних випадках, якщо раптом Андрійкові стане нудно, заспівають, візьмуть на ручки або що-небудь ще зроблять.

А без глядачів життя нудне, і навіть килим не цікавий.

Авторка: Світлана Стрельцова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *