І Ван Гог, і Вермеер – вернісаж на тканинах

вернісаж на тканинах

Тіфлокомментар: на фото зображена картина нідерланского художника Яна Вермеєра “Дівчина з перловою сережкою”, вручну намальована на кишені джинсових штанів

Я повільно йду Рішельєвською в бік порту. Базарна, Успенська, Троїцька. Фасади переливаються ласкавими променями грудневого сонечка, іронічно поглядаючи на передноворічні клопоти. Мені також немає ніякого діла до передноворічної метушні, я вдивляюся в номери будинків, звіряючись із записами та, врешті-решт, входжу в старовинну будівлю, піднімаюся на третій поверх, де, в затишній студії чекають мене дві чудові дівчини. Дві Юлі.

Художня студія Artym`s Lab, за словами її засновниці Юлії Артим, утворилася шість років тому.

Я  зняла приміщення та почала творити. Спробувала ділитися своїми знаннями, ї у мене вийшло. Підтягувалися дівчата, які хотіли малювати, вивчати і створювати щось нове, релаксувати через творчість. Так само собою, дуже органічно, наше дозвілля перейшло в регулярні заняття, організувалася студія.

вернісаж на тканинах

Тіфлокомментар: студія, на мольберті пейзаж із зображенням вечірнього міста, захід відбивається в річці, на задньому плані бачимо міст та вежу. На стіні вісять інші картини, поряд із мольбертом палітра з фарбами

Я оглядаю кімнату. Скрізь по стінах картини. Різноманітність барв, стилів та форм. Переважно, це роботи гостей, саме так дівчата називають своїх колег і учнів. Вдалий варіант для висихання, коли картина з будь-яким шаром масла, не травмуючись, сохне природним шляхом. У кутку стоїть порожній мольберт, ніби натякаючи, що будь-який, хто сюди потрапив, може взяти пензля та полотно й почати творити.

Юля Артим: Одного разу до нас прийшла одна панянка. Навіжена, з величезними сумними очима, вона з порога заявила: «Дівчатка, допоможіть, у мене стрес, мені потрібно розслабитися, а я не п’ю!». Ми запропонували їй пройти курс живопису. Потім вона захотіла ще один, а потім ще … «Сподобалося?», – запитала я у неї і отримала відповідь: «Це крутіше, ніж секс!» Творчість – найкращі ліки для душі.

До нас дуже багато людей приходить за рекомендаціями. Спочатку, я шукала приміщення для себе, щоб писати не на балконі, а в студії, але, вийшло – як вийшло. Є творчість, є однодумці, є атмосфера і є любов. Мені часто кажуть, що у нас тут така творча атмосфера, а я не розумію, як може бути по-іншому. Буває, що до нас приходить людина, ми йому говоримо: «Сідай та  роби все, що хочеш». Кому-то потрібно просто вказати напрямок, поряд з кимось потрібно стояти і поправляти, показувати.

Всі люди різні. Ми намагаємося не просто наповнювати їх знаннями, як чашу, а намагаємося запалити в них вогонь. Може бути, в цьому і є секрет творчої атмосфери.

вернісаж на тканинах

Тіфлокомментар: на фото дві маленькі дівчинки з русявим волоссям, які стоять біля вікна, в руках у дівчат тюбик із фарбою. На підвіконні малюнок квітки, який вони тільки що закінчили

Якщо перша Юля пише картини маслом, то друга, Юлія Писаренко, обирає акварель і класичний малюнок.

Юля Писаренко: Я вважаю, що кожен може навчитися малювати. Малюнок – це постійна практика. Є певний набір алгоритмів, якому потрібно слідувати, тут важливе тренування, з кожним разом буде виходити краще і краще. Що таке талант? Це завзятість і працездатність. Якщо ми подивимося на ці картини, багато з них написані людьми, які раніше ніколи не малювали. У кожному з нас є талант, тільки ми не завжди про це знаємо.

Тіфлокомментар: на фото акварельний малюнок. На білому тлі гілка із квіткою, виписана в червонувато-фіолетових тонах з ніжно-зеленим листком. У нижньому кутку малюнка пензлик, а зверху коробка з фарбами

Юля Артим: Багато людей, які прийшли до нас, закохуються у живопис раз та назавжди. Одна з наших постійних гостей, в повсякденному житті не має відношення до живопису, її робота пов’язана з екологією. Раніше вони дарували своїм партнерам по бізнесу, до дня народження або на Новий Рік, стандартні подарунки. Коли вона прийшла до нас, то почала писати картини і дарувати їх своїм знайомим на різні урочистості. Сьогодні їй дзвонять із запитанням, коли буде подарунок і просять написати, наприклад, зимовий пейзаж.

Дві Юлі розповідають про себе. Обидві захоплювалися малюванням ще в дитинстві. Юля Артим із родини художників, вона не уявляла собі у іншій професії. Юля Писаренко – за фахом архітектор, в якийсь момент вона зрозуміла, що може і хоче малювати не тільки будівлі. Я уважно слухаю, розглядаючи кімнату. У якийсь момент мою увагу привертають джинси із розписаними кишенями.

Юля Артим: Це наш новий проект – розпис по тканині. Дивіться, тут цілий вернісаж. Класична техніка, не плутайте з батиком. Тільки тканина, пензлі, фарби і наша фантазія. Малюємо прямо на виробі. Є ризик – зіпсувати річ. Але це не про нас.

Ми співпрацюємо з благодійним проектом «Добро бутік». Вони дають нам речі, а ми їх розписуємо. Іноді нам дають тему, але, найчастіше, вони нас не обмежують. Ми намагаємося, щоб малюнок актуально виглядав на виробі. Одного разу ми навіть розписували черевики, які довго не продавалися. Ми намалювали на платформі зоряне небо, покрили лаком, дуже круто виглядало. Їх купили протягом тижня.

вернісаж на тканинах

Тіфлокомментар: на фото акуратно складена стопка джинсових штанів, кишеньки яких розписані квітами. Теми нагадують творчість відомого живописця Вінсента Ван Гога

Юля Писаренко: Те, що ви бачите, кишеньки джинсів, розписані під твори мистецтва – це комерційний проект. Кожен може купити такі джинси або замовити малюнок на своєму одязі.

У Artym`s Lab кожен може знайти щось своє. Хтось пише маслом, хтось аквареллю, а хтось малює олівцем. Я вийшла зі студії, і мені теж захотілося щось написати. А оскільки, я поки що не вмію малювати олівцями та фарбами, я зробила цю маленьку замальовку за допомогою слів.

Авторка: Катерина Орел.

Фото: Artym`s Lab

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *