Не такий простий в Андрійка сон, як його малюють

Не такий простий в Андрійка сон

Тіфлокоментар: на фото малюк у білому комбінезончику, вкритий блакитною ковдрою. Дитина розкинула ручки й солодко спить, оточена подушками

Складно міркувати про звички малюків, адже вони змінюються майже щотижня, а то й частіше. Тому розповісти про особливості Андрійкиної готовності до сну та про мої способи зрозуміти його сигнали, як про постійну величину, неможливо. Однак деякі з них все ж спробую описати.

Наприклад, в нашій родині є таке поняття як «сонні ручки». Ще влітку, коли Андрійкові було майже три місяці, я звернула увагу, що коли він хоче спати, тобто, традиційно вередує, тре ручками оченята і ховає обличчяу мене на грудях, його долоньки стають якимись дуже гладкими, волога відступає й вони набувають таку собі суху, ковзаючу ніжність, шовковистість. Така його особливість зберігається до цієї пори та навіть, коли всі навколо ще не помітили основних ознак Андрєйкіного бажання спати, я по ручкам розумію, що пора готуватися укладати синочка.

Теке, щоб мій синуля грався й заснув, поки що,траплялося тільки двічі за його сім місяців. Зазвичай, напередодні сну, він або стає млявим, або сердитим.

Ще поширена ситуація в нашій родині, коли з’являються гості, які бачуть, вони, помітивши, що Андрійко закрив очі,думають, що той вже спить,але я, по розслабленим не до кінця рученяткам, розумію, що ні, не так простий сон, як його малюють.

Головний плюс Андрєйкіного сну, що ми, перебуваючи вкімнаті, можемо спокійно розмовляти пошепки, ходити, займатися своїми справамибез особливо різких звуків. А коли він зовсім втомився та гостра необхідність підзарядитисяпідступає неминуче, наш синочок спить, навіть при гучних звуках, наприклад, як було в суботу, коли три племінниці носилися по квартирі, регочучи й щебечучи на повний голос.

Істотний мінус Андрюшин сну, щоособливо доставляє незручністімені, як незрячої мамі, це те, що його не можна помацати, щоб перевірити, чи нерозкрився він.

  • Поки його можна було укладати у колясці, то це питання вирішувалося погойдуванням.
  • Коли він спить під боком –  моїм запахом і теплом обіймів.
  • А тепер, коли головним полем для солодких снів стало ліжечко – доводиться ходити навколо і думати.

Але, не така вона вже ї проста – Світлана Стрельцова, колишня Ліра, щоб не знайти альтернативу. До сну я надягаю Андрійкові теплішу одежину, ніж та, в якій він грався, й вкриваю його тоненькою ковдрою. Якщо малюк розкриється, то він на всі сто сильно не змерзне.

Авторка: Світлана Стрельцова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *